indywidualni.org


Odc. 19 – Rzeczowo-dyskusyjny

Dziś z panną Dorotą i Wasilem rozprawiamy o wadach edukacji gimnazjalnej i wydarzeniach kulturalnych Lubelszczyzny. Następnie Dorota i jej przygoda z polskim podcastingiem, koncerty w Lublinie w ’09, przekroczenie progu dorosłości, poezja Topura, konkurs podcastowy, polecana książka + kilka luźnych rozmów. Wbrew pozorom tematu przewodniego właściwie nie było, jestem po prostu niezłym realizatorem :)
[czas trwania 30:00 minuty, 27.4 MB ]

Przepraszam za głośne tło, gdyż miejsce, które wybraliśmy oferowało nam nieco hałaśliwą aurę. Głosujcie na podcast w konkursie RSS, polecajcie podcast znajomym, a jeśli jeszcze tego nie zrobiliście zasubskrybujcie audycję w jeden z możliwych sposobów (np. poprzez powiadomienia e-mail, bądź też kanał RSS 2.0). Jee, właśnie zrobiłem 60 pompek :P

 
Wykorzystane utwory:

 • Circle – Tomasz Werbicki (strona!) – dzięki Tomek!
 • Dziub Dziub – Kaczki z Nowej Paczki
 • la der – à boire (via jamendo!) – odnalazła Dorota
 • Awakening – Tomasz Werbicki (strona!) – dzięki Tomek!

 
*  Kontakt z autorem podcastu! Napisz do mnie list!
*  Ściepa, czyli dorzuć pan złotówkę na nagrywanie!
 

 http://podcast.indywidualni.org/go.php?id=21

♫ [ plik ]  Pobierz odcinek!

| Open Player in New Window

  

 • zawieja i beznadzieeeeja;
  złota Jeroooozoliiiima;
  nenenenee.

 • 3cooh

  kuzwa! xD ale nie zasnalem sluchajac takze nie jest zle – powiedzialbym niezle ^^

 • Ewelina

  Mi też się podoba;)

 • Zdzisiek

  Nagrywaj z nimi więcej odcinków, boskie są : D

 • Dajmy słuchaczom trochę wytchnienia. Dorota – owszem, może częściej, ale Wasil? To by było zbyt gejowskie xD

  Co do kolejnego odcinka to przygotowuję coś specjalnego. Kilka osób, kameralna jakże atmosfera i dużo treści popartej własnymi doświadczeniami. Ach, żeby tylko przysłali nasz przedmiot zainteresowania w odpowiednim czasie ;)

 • Kooora ja słuczham od kiedy był odcinek o Nas ;p :)
  dzięki za zapowiedz koncertu :)) liczymy na Ciebie ! –bootleg–;p

  i goorrąco pozdrawiam Dorotę;pp ;]

 • Ja się zastanawiam czy jest jakiś odcinek, którego nie słuchałem – bo pamiętam, że zanim zacząłem nagrywać przesłuchałem dużo podcastów z niewielką ilością odcinków w całości ;)

  OK jedziemy odnośnie odcinka:
  Ja chodziłem do szkoły z 8 klasami szkoły podstawowej i cieszę się bardzo, że nie musiałem być skazany na żadne wymysły ministerstwa edukacji. Później technikum i też ominęły nas wymysły nowej matury.

  Co do samej reformy, do gimnazjum – wg mnie pomysł zdecydowanie nie udany. Nikt tego odpowiednio nie przemyślał i pierwsze roczniki to lekki chaos wśród nauczycieli, którzy dokładnie nie wiedzą co i jak mają robić. Dobrym przykładem był wysyp podręczników szkolnych. Każdy nauczyciel życzył sobie inne podręczniki i to była jakaś paranoja, którą jeśli się nie mylę później odgórnie skrócono. Pamiętam, że ten temat na widelec brali zarówno pan Weiss jak i Kuba Strzyczkowski. Co jeszcze w reformie? Licea w niespełna 3 lata. Nie uważam, żeby to było coś dobrego. Człowiek ledwo się rozkręci w szkole a tu już 3 klasa a w niej i matura próbna i studniówka, wcześniej skończony rok bo matury już od kwietnia. Czyli sporo zamieszania (sami to przyznacie z perspektywy albo już teraz).

  I jeszcze jedna sprawa odnośnie gimnazjum, o której niejako wspomnieliście. Dzieciaki po 6 klasie nagle zaczynały czuć się nie wiadomo jak dorosłe. Na grunt gimnazjum przeniosły się też nieciekawe zwyczaje ze szkół średnich np. tzw. kocenie pierwszorocznych gimnazjalistów itp.

  Temat obszerny i wałkowany nie jeden raz. Rząd AWS wprowadził 4 reformy i jedno co im wyszło to chyba reforma administracyjna bo dzisiejsze rozwiązanie województwa-powiaty nie jest taka zła. Cała reszta to porażka – szkolnictwo, emerytury i służba zdrowia.
  Kurcze się rozpisałem, ale to temat który zawsze mnie aktywuje. Zresztą tyle już powiedziane i napisane w tym zakresie. Jeszcze na koniec dodam, że nie jest powiedziane jak wyglądałaby dzisiejsza młodzież, gdyby podstawówki były dalej 8 klasowe. Świat się zmienia, dzieci się zmieniają bo mają przesyt wzorców niekoniecznie godnych do naśladowania. I tu tylko można dodać, że gimnazjum wcale nie ułatwia im odnalezienia się w tym świecie.

  Na koniec mówiliście o biletach na koncert. Impreza na balkonie za 120 zł to mi pachnie jakimiś wypasionymi Juwenaliami :D A co do wódki – to poznasz Koras jej zalety to ją polubisz. Zdecydowanie :)

  Pozdrawiam.

 • Agata

  Co do gimnazjów mam trochę inne zdanie,ale może jest to wywołane,że chodzę do jednego z lepszych i u nas ludzie zachowują się normalnie.
  Podcast ogólnie wporzo i strasznie podoba mi się jak Wasil mówi „przepoczwarkowywanie się” haha
  No i co do koncertów to była mowa chyba tylko o jednym z tego co pamiętam…

 • :)

  Słucham Twojego podcast’u od samego początku.
  Szczerze?
  ten odcinek nie przypadł mi do gustu.

  Ale i tak pozdrawiam. :)

 • Radek

  Bardzo fajny odcinek- chcemy więcej :D!

 • Radku a po co więcej?

 • Ty nie gadaj tylko pisz wiersz, bo się nie wyrobisz na ten tydzień znowu xD