indywidualni.org


Odc. 25 – Kulturalno-komputerowy

Odcinek z uwielbianą przez słuchaczy Adą. Trochę o kulturze, dojrzałości, książkach i filmie. Co więcej kilka słów na tematy okołoszkolne tudzież związane z informatyką. Coś o moich nadchodzących urodzinach, kilka żartów, specyficzne poczucie humoru. Generalnie odcinek warty przesłuchania, zrobiony właściwie dla własnej przyjemności. Aha, ostrzeżenie. Nie kupujcie tanich kart 16GB SDHC. Lepsza droższa 8GB SDHC.
[czas trwania 34:00 minut, 31.1 MB ]

 
Shownotes/links:

 • Kontakt z autorem podcastu! Napisz do mnie list!
 • Ściepa, czyli dorzuć pan złotówkę na nagrywanie!
 • Dla audiofilów odcinek do pobrania w kompresji bezstratnej (.flac)

 http://podcast.indywidualni.org/go.php?id=27

♫ [ plik ]  Pobierz odcinek!

| Open Player in New Window

  

 • Fajnie, fajnie ;)
  Działa na wyobraźnię ten film z zakonnicami i małpami :)

  Zacznę częściej dokarmiać podcasterów ;) To będą więcej nagrywać :D

  Strasznie lubię ten kawałek Massive Atack – dr Housa nie oglądam, ale słyszałem ten motyw muzyczny już w kilku serialach. Jest tak klimatyczny, że lubię go mieć w samochodzie.

  Co do młodzieży to tu masz rację Krzychu. Nierówni są Ci młodzi ludzie pod względem tego co prezentują sobą :) Bywa, że 15latek podejściem do życia przewyższa 18latków.
  W takim wieku, w czasie szkoły średniej łatwo zauważyć taką swoją ponadprzeciętność, uświadamiasz to sobie bo masz porównanie właśnie z rówieśnikami. Później bywa różnie. Zapał jakby gaśnie – czego nie życzę.

  Studiowanie jest fajne, ja może nie do końca byłem tak zachwycony tym życiem jak inni. Bo ja już to wszystko przerabiałem w szkole średniej. 5 lat mieszkania poza domem, pod koniec technikum masa imprez. Sporo naprawdę świetnych ludzi poznanych na przestrzeni tych lat – to tworzy klimat miejsc i rzeczy w życiu które z tymi miejscami są związane. Dlatego większość ludzi, twierdzi że studia do najlepszy okres w życiu bo właśnie wtedy po raz pierwszy wyrywają się z domu. I wtedy zaczynają zabawę :)

  Używałem bardzo długo linuxa ubuntu – bardzo user friendly system. I tam na dobrą sprawę wcale konsoli nie trzeba używać. Na ubuntu miałem nakładkę Beryl :) Vista ze swoimi bajerami wymiękała przy tym co beryl potrafi :)

  A całkiem niedawno doszedłem do tego, że najlepsza kombinacja komputerowa to dobry PC+ MSI Wind. Stanowisko pracy w miejscu, a wind do plecaka, w każde warunku. Daje możliwości więcej niż telefon a i cena mniejsza niż Samsunga Omnia czy iPhona. Samego iPhona macałem, bawiłem sią tą przeglądarką … i może i fajne (ale w obrębie własnej sieci). Śmigam na najprostszym Samsungu i google czy gmail śmiga bez problemowo więc chyba nie ma co się bawić w ceglaste telefony :)

  OK bo znowu się rozpisałem. Pozdrawiam
  PS. Bonusy po locie trzmiela mnie zmiażdżyły :D

 • Agata

  Taaak Tadeusz Drozda Show na przystanku pod media :D
  I dobrze Krzysiu ,że tylko ten mały fragmencik puściłeś :P
  O i lubie Ade nie znam Ady ale ją lubie :D
  Tylko do fizyki się nie zgadzam. Uczcie się biologi chemii i matematyki :D

 • Radek

  Fajny odcinek.

  Masz urodziny w dzień, w którym jade na Myslovitz :D

 • Koras coś dla znajomych, którzy oglądają modę http://www.youtube.com/watch?v=v4stoKLqRaA :)

 • A ja za 3 miesiące kończę gimnazjium i nie wiem gdzie dalej :>

  A co do szkolnictwa polskiego to wycofać powinno się:
  -religię
  -plastykę
  -muzykę
  -wf
  -wos
  -wdż
  i tego typu śmieci co zajmują nam godzin od cholery i trochę :)

  No i najlepszego :)

 • Bardzo ładny odcinek. ;)