indywidualni.org


Odc. 28 – Miłosno-refleksyjny

Dywagacje miłosne w kontekście współczesnego, zepsutego, ‚seksualistycznie‚ ukierunkowanego świata. Czy ideał romantycznej, bezwarunkowej miłości ma jeszcze sens? Na pytanie powyższe jak i inne odpowiadają panna Dobrosława, pan Wasil oraz szanowny, dorosły prowadzący. Dyskusja przyjemna, momentami dość ponura, chętnie zagości w waszych odtwarzaczach / iPod’ach / komputerach :)
[czas trwania 30:00 minuty, 27.4 MB ]
 

Shownotes/links:

 http://podcast.indywidualni.org/go.php?id=30

♫ [ plik ]  Pobierz odcinek!

| Open Player in New Window

  

 • Agata

  Głośno w tle ,ale to są uroki naszej kochanej centrali.
  A co do odcinka mówiłam już ,że spodziewałam się czegoś ciekawszego od Ciebie i Wasila :P Bo gadacie tak jakbyście chcieli, a nie mogli i smęcicie.
  Dalej… Więc bardzo podoba mi się Wasilowe stwierdzenie,że miłość to potrzeba zestarzenia się przy kimś.
  No i oczywiście jak zwykle Krzysiu mówisz ,że świat jest zepsuty xD (kocham swoją polszczyzne ;p)

 • Smęcenie nie smęcenie – rozmowa fajna ;) Temat taki, że można utonąć. Z tym to jest tak, że ile osób tyle spojrzeń, ile miejsc „w naszym życiu” tyle tego spojrzenia zmian. Gdyby dla eksperymentu za rok czasu spytać Was o podobne sprawy związane z miłością to pewnie po przesłuchaniu sami bylibyście zdziwieni, że życie pewne sprawy weryfikuje samo.

  Pozdrawiam

 • :)

  Muzyka co do tematu bardzo odpowiednia :)
  Odcinek, moim skromnym zdaniem, fantastyczny.

  A co do zepsucia świata, to się po częsci zgadzam.
  Bo istnieją jeszcze, miejmy nadzieję, młodzi ludzie, którzy myślą inaczej od ogółu, który kreauje postacie, styl tak hańbiący postawę człowieka, jego godności, a o szacunku to już nie wspomnę.

  Pozdrawiam :)

 • Troszkę pieprzenie, ale w sumie podobało mi się Krzysiu !

 • Ja może powiem tak. Dobre, bezpieczne pieprzenie, nie jest złe.
  (powiedział teoretyk) xD

 • „kręcona” Ewelina

  Zatem stwierdzam, że miłość to dość oklepany i komercyjny temat i o. Poza tym jak można gadać o czymś, co nie istnieje? :p
  A jeśli już mówić o więzi między ludźmi „miłość” to potwierdzam zdanie, że jest to uczucie indywidualne i każde inne, zależnie od ludzi.
  No i ogólnie to podcast taki przyjemny, zwłaszcza te francuskie nuty w przerwach :D

 • Kręcona – miłość istnieje i jest piękna a żabojadzka muzyka jest tragiczna ;)

 • Agata

  Ależ Ewelina wie ,że miłość istnieje, ale ona lubi się ‚drażnić’ z ludźmi ;]

 • „kręcona” Ewelina

  Pf dobra istnieje i nawet ma swoją prawdziwą nazwę fenyloetyloamina ha! o i to tylko jakiś głupi związek chemiczny. A jak przestaje być produkowany to znika ten cały romantyzm, wkrada się rutyna i koniec miłości. A całe te zakochiwania to tylko potrzeba przebywania z kimś, bo człowiek jest zwierzęciem stadnym i musi podtrzymywać istnienie gatunku.

 • Agata

  Ta… A na jakiej zasadzie działa „pewien” zawód miłosny ;] !!!

  (Napisałabym Ci coś ale się powstrzymam.)

 • „kręcona” Ewelina

  Na zasadzie ubzdurania sobie czegoś przez kilka osób :P

 • Agata

  „Nienawidzę go ! Niee on chyba zapomniał,że istnieje”

  Taaa poprzez nasz ub zduranie!! xD

 • „kręcona” Ewelina

  To chyba nie jest miejsce na tego typu rozmowy :)

 • Agata

  wiedziałam,że się złamiesz :P

 • Fulltonic

  lol, mam urodziny w ten sam cien co ty :) 8 marca for the win

 • „kręcona” Ewelina

  No sory Agata, ale nie mam zamiaru na publicznym forum roztrząsać moich spraw osobistych :) Ciekawe czy Ty byś chciała rozmawiać o pewnym kimś :P

 • Pfff, no i nie nagraliśmy chyba nic ciekawego dziś :P

 • Co to znaczy ‚głupi’ związek chemiczny?

  Jakiej miary użyłaś określając jego głupotę?

  Hmmm, po zastanowieniu:

  Głupota moim zdaniem może odnosić się tylko do ludzi. Chyba, że skorzystałaś ze skrótu myślowego i nie dopowiedziałaś, że np. chodzi ci o determinizm, świadomość rzeczy martwych, etc.

  Już od dawna prowadzone są badania dotyczące świadomości, niezłą teorią jest to, że świadomość zawiera się w jakimś nieznanym typie materii, mniejszym od atomów – świadomość tak działa na mózg jak hmmm, elektrony na procesor w komputerze (?). W takim razie okej, również taka głupia cząsteczka mogłaby mieć coś w rodzaju wolnej woli – w sensie – mogłaby samemu dokonać wyboru – spieprzyć ci kawałek życia czy też nie. Ale i tutaj widzę pewną nieścisłość: dlaczego niby fakt, że (według ciebie) ta substancja ma zły wpływ implikuje to, że jest głupia? Może jest po prostu zdeterminowana na zrobienie ci czegoś niefajnego! Albo po prostu lubi się zabawić.

  A propos determinizmu – jeśli ciąży nad tobą fatum głupich cząsteczek, które zmuszone są być „głupie” (według ciebie), czyż nie jest to wystarczający już powód, żeby im wybaczyć tą głupotę? Postaw się w sytuacji tej cząsteczki: ona nie ma wyboru – reaguje tak, jak musi reagować. A ty nazywasz ja głupią!

  Zachciało mi się nadmienić, że przecież sama sobie ją produkujesz. Jeśli wierzyć ewolucji, jest to element twojego rozwinięcia (dziesiętnego ha ha ha!), więc hmmm…jest z czego być dumnym! Dlatego teraz, w zależności co wybrałaś:
  – jeśli wierzysz w świadomość to dobrze wiesz, że jest ponad chemią. Parę chwil podniecenia jest całkiem przyjemne, choć na dłuższą metę nic nie daje – aczkolwiek nikomu jeszcze nie zaszkodziło. A nieporównywalnie dłuższy okres smutku po wygaśnięciu potrzeby trzymania się za rączki to już rzeczywiście może być dowód głupoty, choć już nie tej cząsteczki.

  – jeśli jednak wierzysz w determinizm, to hoho! Myślę, że można by sobie wszystko ładnie wyliczyć, ewentualnie możesz z uśmiechem na ustach grać pozę utrudzonej, nienarzekającej kobiety, którą ‚co nie zabije, to wzmocni’. Z odwagą patrzeć w przyszłość! Słodki jezu, jeśli tak się żyje, to nawet nie trzeba mieć celu!

  Coś miałem na sam koniec dodać.

  A! Wiem!

  Cięcie się wyzwala endorfiny.

  Można też wziąć przykład z chłopców, którzy zbyt długo siedzą w toalecie, tudzież biorą długie prysznice – powiesz, że to krótkotrwałe rozwiązanie? Okej, ale zawsze można zwiększyć częstotliwość.

  Hih, te nocne przemyślenia ^^