indywidualni.org


Odc. 84 – Art of Sound:  Melancholy

Zupełnie nowa krótka forma, koncepcja powstała dziś nad ranem. Jak niektórzy wiedzą często zdarza mi się melancholizować mianowitość życia.  „Takie śmieszne, podoba mi się”, napisała po przesłuchaniu autorka zdjęć, którymi zilustrowałem nagranie. Czymże, więc jest nowy pomysł? Zapraszam na pewien miks słowno-muzyczny, dziś wariacja utworu „Black Satin” zespołu All India Radio. Nagrania z głębi szuflady.
[czas trwania 4:00, 4.83 MB ]
 


 http://podcast.indywidualni.org/go.php?id=90

♫ [ plik ]  Pobierz odcinek!

| Open Player in New Window

  

 • Panna eM

  Przesłuchałam raz jeszcze i dalej utrzymuję swoje zdanie: takie śmieszne, podoba mi się ;)

 • Papa

  to jeden z dowodów na to jak wiele ważnych słów pada w podkaście! :)

  Super ;)

 • No te słowa nigdy nie padły wcześniej. To jest wycięte z niepublicznych, prywatnych raczej nagrań :)

 • goral

  Koras Grabowski- Podkast Indywidualny- czytaj Przyszlosc Polskiego Podkastingu!

 • Nicky

  Ale z Ciebie pozytywny gościu;] Masakra;] Mam do Ciebie pytanie. Jakiego mikrofonu używasz do zooma? A jeśli nie używasz, to na jakich ustawieniach nagrywasz? Ja mam zooma h2 i często mam dylemat czy włączyć czułość mikrofonu na HIGH i zmniejszyć rec level czy czułość ustawiasz najczęściej na M? Nagrywasz na mp3 czy na wav?
  Dzięki i powodzenia;]

 • fi

  fajne, myślełem, z emoze przeoczyłem rocznice powstania, albo urodziny Korasa, albo jego jakąś inną rocznice, ale chyba nic z tego… fajna mała forma, i o to chodzi…

 • @Nicky: Dzięki za miłe słowa!

  Nagrywam na wbudowanych mikrofonach. W pomieszczeniach zamkniętych MID rec level 100, w przypadku pomieszczeń idealnie cichych często oddalam ZOOM’a od mówiących i ustawiam HIGH 100 żeby złapać miłą głębię pomieszczenia. Koncerty: MID rec level 87 albo jeśli jest naprawdę głośno LOW 100 lub jeszcze mniej, z tym, że łatwo wtedy zamulić dźwięk. Plener: MID rec level 100 lub trochę mniej. Gdy zależy mi na dźwiękach natury HIGH 100.

  Na początku bawiłem się nieco opcją AGC Speech (np. odcinek nr 13). COMP i LIMIT nie używam, gdyż na komputerze kompresor i limiter dają dużo lepsze rezultaty.

  Zawsze nagrywam w WAV 44.1/16, lubię dobrą jakość. Plik można przecież skompresować do mp3, a na odwrót już się nie da. Jako ciekawostka, czasem używam opcji 4CH. Jeśli chodzi o nagrywanie niektórych koncertów jest niezastąpiona.

 • Nicky

  Dzięki za cenne wskazówki. Jak można się z Tobą skontaktować? Mam sprawę i chciałbym pogadać.

  → podcast.indywidualni.org/kontakt  – k.