indywidualni.org


[Ogłoszenie]  XXII Przegląd Muzyki Różnej Staś 2010

Znany jest już termin tegorocznego dwudziestego drugiego Przeglądu Muzyki Różnej „Staś”. W tym roku przegląd odbędzie się 26 listopada. Gwiazdą jest zespół Kim Nowak. Wasze demówki możecie dostarczać do 19 listopada 2010 do sekretariatu I LO w Lublinie.

Przegląd Muzyki Różnej „Staś” w I LO w Lublinie narodził się w 1988 roku w niejasnych okolicznościach, zmieniającego się ustroju politycznego naszego kraju. Z początku traktowany jako przedłużająca się, głośniejsza dyskoteka, z roku na rok rósł w siłę i żył dostatniej, dzięki uprzejmości firm, sklepów, banków i innych ludzi rozumiejących, że młodzi ludzie to nie tylko ćpanie i chlanie.

Przegląd to niezwykła szansa dla młodych kapel na zaprezentowanie swoich umiejętności przed profesjonalnym jury oraz pełną entuzjazmu publicznością. Dodatkowo kuszące nagrody przyciągają zawsze pasjonatów tworzenia muzyki. Na Stasiu jako gwiazda wieczoru występował już zespół Voo Voo, a wcześniej Pink Freud, Armia, Maleo Reggae Rockers, 2Tm 2,3, Krzysiek Zalewski, White Crow i wielu innych. Tak jest od lat.

Najważniejszym momentem w życiu „Stasia” okazała się współpraca z Radiem Lublin, które stało się fundatorem głównej nagrody w postaci sesji nagraniowej dla zwycięskiego zespołu. Jeżeli dodamy do tego stałą współpracę z profesjonalnym akustykiem i wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy, otrzymamy obraz wydarzenia, które ma swoje stałe miejsce na kulturalnej mapie naszego miasta.

 
→   Więcej informacj na stas.staszic.eu.org  &  last.fm
       Podcast Indywidualny jest oficjalnym patronem medialnym imprezy.
 
 
Nie jest to odcinek podkastu.

  

 • sławek

  Z głębokim żalem zawiadamiamy,
  że dnia 26.11.2010r.
  Odszedł nasz kochany konkurs dla młodych talentów

  ŚP

  „STAŚ”

  Pogrzeb odbył się 26.11.2010r.
  W szkole im. Staszica w Lublinie

  O czym powiadamiają pogrążone w żalu zespoły

 • Coen92

  Dołączam się do kondolencji związanych ze śmiercią tego Przeglądu Muzyki Różnej.

  To głos jury skazał na śmierć ów przegląd, gdyż miast promować twórczość poszczególnych zespołów otworzyli drogę tym, który swojej twórczości nie zaprezentowali.

  PS. Pozdrawiam Andrzeja Bronisza, który odmówił udzielenia mi odpowiedzi na jedno z pytań, które zadałem mu po ogłoszeniu werdyktu (prawda w oczy kole).

 • kuba

  no co tu więcej mówić, szanowne jury wykazało się niebywałym brakiem profesjonalizmu. Nazywając się prawdziwymi muzykami powinni wiedzieć, że skomponowanie utworu od podstaw jest znacznie trudniejsze i żmudniejsze niż przerobienie znanego kawałka z gotową melodią, tekstem….. no ale cóż :)

 • Niestety muszę się z Wami zgodzić, choć jeśli chodzi o śmierć Stasia to bym nie przesadzał. Staś się trzyma świetnie jako dobrze zorganizowany konkurs. Kiepsko jedynie z tymi wynikami wyszło, cóż…
  Niedługo wrzucę audycję wspominkową ze Stasia, gdzie również o ów sytuacji mówimy.

 • Pingback: Podcast Indywidualny()